filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Gotham
2023
http://gotham.ifp.org/
Nowojorskie Niezależne Nagrody Filmowe Gotham - Organizacja 'Independent Feature Project'
Data wręczenia nagród:
27 listopada
Nagroda Gotham
Najlepszy film fabularny
wygrane
Poprzednie życie
(2023)
Christine Vachon
,
Pamela Koffler
,
Celine Song
,
David Hinojosa
Przyjaciele z dzieciństwa po 20 latach spędzają wspólnie jeden tydzień.
nominacje
Przejścia
(2023)
Michel Merkt
,
Saïd Ben Saïd
,
Ira Sachs
Reality
(2023)
Greg Nobile
,
Tina Satter
,
Brad Becker-Parton
,
Noah Stahl
,
Riva Marker
Showing Up
(2022)
Kelly Reichardt
,
Anish Savjani
,
Neil Kopp
,
Vincent Savino
Tysiąc i jeden
(2023)
A.V. Rockwell
,
Eddie Vaisman
,
Lena Waithe
,
Brad Weston
,
Julia Lebedev
,
Rishi Rajani
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Cztery córki
(2023)
Nadim Cheikhrouha
,
Kaouther Ben Hania
Olfa samotnie wychowuje cztery córki. Kiedy dwie najstarsze z nich znikają, z pomocą przychodzi pewien filmowiec, który ma dość oryginalny pomysł.
nominacje
20 dni w Mariupolu
(2023)
Raney Aronson
,
Derl McCrudden
,
Mstyslav Chernov
,
Michelle Mizner
Apolonia, Apolonia
(2022)
Lea Glob
,
Sidsel Lønvig Siersted
Czekając na przypływ
(2023)
Sarvnik Kaur
,
Koval Bhatia
Notre corps
(2023)
Claire Simon
,
Kristina Larsen
Najlepszy film międzynarodowy
wygrane
Anatomia upadku
(2023)
Mężczyzna upada z wysokości i ginie. Czy jego żona jest za to odpowiedzialna?
nominacje
Biedne istoty
(2023)
Dobrzy nieznajomi
(2023)
Strefa interesów
(2023)
Totem
(2023)
Najlepszy występ pierwszoplanowy
wygrane
[Lily Gladstone]
Lily Gladstone
jako Tana w filmie
Nieznany kraj
(2022)
nominacje
Jeffrey Wright
Amerykańska fikcja
(2023)
Andrew Scott
Dobrzy nieznajomi
(2023)
Babetida Sadjo
Ojcze nasz, diabeł
(2021)
Aunjanue Ellis-Taylor
Origin
(2023)
Greta Lee
Poprzednie życie
(2023)
Cailee Spaeny
Priscilla
(2023)
Franz Rogowski
Przejścia
(2023)
Michelle Williams
Showing Up
(2022)
Teyana Taylor
Tysiąc i jeden
(2023)
Najlepszy występ drugoplanowy
wygrane
[Charles Melton]
Charles Melton
jako Joe Yoo w filmie
Obsesja
(2023)
nominacje
Ryan Gosling
Barbie
(2023)
Glenn Howerton
BlackBerry
(2023)
Juliette Binoche
Bulion i inne namiętności
(2023)
Claire Foy
Dobrzy nieznajomi
(2023)
Penélope Cruz
Ferrari
(2023)
Rachel McAdams
Jesteś tam, Boże? To ja, Margaret
(2023)
Da'Vine Joy Randolph
Przesilenie zimowe
(2023)
Jamie Foxx
Sklonowali Tyrone'a
(2023)
Sandra Hüller
Strefa interesów
(2023)
Najlepsza przełomowa praca reżysera
wygrane
[A.V. Rockwell]
A.V. Rockwell
Tysiąc i jeden
(2023)
nominacje
Georgia Oakley
Blue Jean
(2022)
Michelle Garza Cervera
Huesera
(2022)
Raven Jackson
Polne drogi mają smak soli
(2023)
Celine Song
Poprzednie życie
(2023)
Najlepszy scenariusz
wygrane
Anatomia upadku
(2023)
Justine Triet
,
Arthur Harari
Mężczyzna upada z wysokości i ginie. Czy jego żona jest za to odpowiedzialna?
nominacje
Dobrzy nieznajomi
(2023)
Andrew Haigh
Obsesja
(2023)
Samy Burch
Prześwietlenie
(2022)
Cristian Mungiu
Strefa interesów
(2023)
Jonathan Glazer
Nagroda Gotham - seriale
Najlepszy przełomowy serial - długi format (więcej niż 40 minut)
wygrane
Światełko
(2023)
Avi Nir
,
Alon Shtruzman
,
Joan Rater
,
Susanna Fogel
,
William Harper
,
Tony Phelan
,
Peter Traugott
,
Lisa Roos
Historia Miep Gies, która podczas II wojny światowej przez ponad dwa lata ukrywała rodzinę Anny Frank przed nazistami, ryzykując własne życie.
nominacje
Angielka
(2022)
Hugo Blick
,
Emily Blunt
,
Greg Brenman
Nierozłączne
(2023)
Anne Carey
,
David Robinson
,
Rachel Weisz
,
Polly Stokes
,
Alice Birch
,
Erica Kay
,
Megan Ellison
,
James G. Robinson
,
Ali Krug
,
Sue Naegle
,
Stacy O’Neil
,
Barbara Wall
,
Sean Durkin
Telemarketerzy
(2023)
Benny Safdie
,
Sam Lipman-Stern
,
David Gordon Green
,
Dani Bernfeld
,
Lisa Heller
,
Josh Safdie
,
Nancy Abraham
,
Greg Stewart
,
Danny McBride
,
Brandon James
,
Adam Bhala Lough
,
Tina Nguyen
,
Jody Hill
The Last of Us
(2023)
Neil Druckmann
,
Asad Qizilbash
,
Craig Mazin
,
Evan Wells
,
Rose Lam
,
Carolyn Strauss
,
Carter Swan
Wywiad z wampirem
(2022)
Anne Rice
,
Alan Taylor
,
Mark Johnson
,
Rolin Jones
,
Christopher Rice
Najlepszy przełomowy serial - krótki format (mniej niż 40 minut)
wygrane
Awantura
(2023)
Ali Wong
,
Ravi Nandan
,
Lee Sung Jin
,
Jake Schreier
,
Steven Yeun
,
Alli Reich
Incydent przemocy drogowej między sfrustrowanym pracownikiem fizycznym i niespełnioną bizneswoman wywołuje konflikt, który stopniowo wyciąga z nich to, co najgorsze.
nominacje
High School
(2022)
Dede Gardner
,
Carina Sposato
,
Jeremy Kleiner
,
Tegan Quin
,
Sara Quin
,
Laura Kittrell
,
Clea DuVall
Jestem Panną
(2023)
Michael Ellenberg
,
Jharrel Jerome
,
Carver Karaszewski
,
Marcus Gardley
,
Boots Riley
,
Tze Chun
,
Lindsey Springer
,
Rebecca Rivo
Rój
(2023)
Michael Schaefer
,
Stephen Glover
,
Ibra Ake
,
Janine Nabers
,
Fam Udeorji
,
Donald Glover
,
Jamal Olori
,
Steve Prinz
Zmokłe psy
(2023)
Cash Carraway
,
Sally Woodward Gentle
,
Lee Morris
Najlepszy występ w nowym serialu
wygrane
[Ali Wong]
Ali Wong
jako Amy Lau w serialu
Awantura
(2023)
nominacje
Chaske Spencer
Angielka
(2022)
Steven Yeun
Awantura
(2023)
Jharrel Jerome
Jestem Panną
(2023)
Rachel Weisz
Nierozłączne
(2023)
Natasha Lyonne
Poker Face
(2023)
Dominique Fishback
Rój
(2023)
Bel Powley
Światełko
(2023)
Bella Ramsey
The Last of Us
(2023)
Jacob Anderson
Wywiad z wampirem
(2022)
newsy
zobacz wszystkie
Nagrody Gotham nie dla "Barbie" i polskich koprodukcji
Wyróżnieni w roku 2023
Awantura
(
2/3
)
Anatomia upadku
(
2/2
)
Tysiąc i jeden
(
1/3
)
Poprzednie życie
(
1/3
)
Światełko
(
1/2
)
Obsesja
(
1/2
)
Nieznany kraj
(
1/1
)
Cztery córki
(
1/1
)
Dobrzy nieznajomi
(
0/4
)
Strefa interesów
(
0/3
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.